BASE Infrastruktura Przyszłości

Adsorbery

Filtr antyodorowy ROMOLD z weglem aktywnym
Projekt_Entsorgung_IMG_1311_bearbeitet

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

Steigstufen_Romold 26

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

ROM-Box_Baustelle-Reihe_1

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

armaturowa

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

cropped-Lager_Teisendorf_161130.jpg

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

Abfluss-Zufluss_Romold 43

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

rury-schoengen_768

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

filtr-romold-fis

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

previous arrow
next arrow

Filtry ROMOLD z odciągiem mechanicznym

ROMOLD GmbH

Pracujemy od wielu lat nad optymalizacją tego typu rozwiązań w głębokim przeświadczeniu, że te elementy mogą być ogromnie przydatne w redukcji siarkowodoru w miejscach dla systemów kanalizacyjnych dość newralgicznych, czyli przepompowniach ścieków.

Działamy w miejscach, gdzie stężenia siarkowodoru są szczególnie wysokie poprzez z jednej strony usunięcie dużej ilości gazu i jego oczyszczenie ze związków siarki jednocześnie wymuszając dopływ „świeżego powietrza” zawierającego tlen – jako podstawowy element hamujący procesy beztlenowe w sieciach kanalizacyjnych.

Idea, która nam przyświeca to konstruowanie urządzeń w sposób maksymalnie efektywny (wydajność i żywotność), prosty w instalacji i późniejszej obsłudze oraz przede wszystkim ekonomiczny.

Rozwijając powyższe wątki należy jednoznacznie stwierdzić, że mamy rozwiązania o dużej wydajności biorąc pod uwagę wielość konstrukcji – przykładowo w zasobniku ROMOLD o średnicy 625 mm i wysokości ok. 2,30 m mieścimy złoże węglowe od 100 kg do 140 kg – całą kolumnę wentylatora osiągając przy tym przepływ powietrza na poziomie ok. 50 m3/h, i najważniejsze jesteśmy w STANIE w miarę precyzyjnie określić jego minimalną żywotność w relacji do stężenia H2S.

W przypadku tego wskazanego rozwiązania (Filtr ROMOLD DN 625 z wkładem 100 lub 140 kg węgla) posiadamy w ofercie także rozwiązania idealne do stref zabudowy mieszkalnej, skonstruowaliśmy rozwiązanie, które nie jest uciążliwe dla otoczenia, ponieważ poziom emitowanego hałasu jest zdecydowanie niższych od wymagań normatywnych i nie przekracza 30dB w odległości 10 m od jego źródła.

Filtr ROMOLD adsorber z odciągiem mechanicznym i złożem z węglem aktywnym

Model 3D

Prezentowane rozwiązanie jest jednym z najbardziej popularnych, ponieważ powala obsłużyć wymianę powietrza w zbiorniku o wolumenie około 10 – 15 m3, czyli w miarę standardowej przepompowni.

Nie zdradzę przy tej okazji wielkiej tajemnicy, że w przypadku większych wolumenów przepływu można się zastanowić na tym, czy nie byłoby przypadkiem bardziej sensowne zastosowanie, przykładowo 2 takich filtrów zamiast większego?

Takie analizy prowadzimy i chętnie takie kwestie z Państwem przedyskutujemy, biorąc pod uwagę aspekty techniczne i ekonomiczne.

Tworzenie infrastruktury dla tego urządzenia oraz sama jego instalacja nie nastręcza wielu problemów, bowiem zaprojektowaliśmy je w taki sposób aby były przyjazne naszym klientom, i w taki sposób jaki sami chcielibyśmy je kiedykolwiek instalować.

Poniżej znajdziecie Państwo galerię wybranych realizacji.
Wszystkim szerzej zainteresowanym udostępniamy tego typu materiały i bardzo zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami – dokładne dane w zakładce KONTAKT – celem doboru adekwatnego rozwiązania dopasowanego do wymagań naszych klientów.

Filtr ROMOLD DN 1000

Filtr ROMOLD DN 1000 o wydajności (przepływie) ok. 200 m3/h powietrza pozwala z bardzo dużą skutecznością oczyścić powietrze w obiekcie sieciowym takim jakim jest przepompownia ścieków ze związków siarki za pomocą złoża filtracyjnego (ACTIVE węgiel).

Wymuszony mechaniczny obieg powietrza pozwala usunąć czyli przefiltrować zanieczyszczone powietrze między innymi a nawet przede wszystkim ze związków siarki oraz dostarczyć świeże powietrze atmosferyczne, celem poprawiania komfortu tlenowego układu.

Prosta i łatwa w obsłudze konstrukcja oraz długa żywotność urządzania, czynią je bardzo ciekawą alternatywą.
Biorąc pod uwagę ilość wymian powietrza w zbiorniku na poziomie 6-8 na 1 godzinę, takie urządzenie może obsłużyć bez problemu obiekt sieciowy (przepompownię) o pojemności ok. 30 m3.

Zaproponowane rozwiązanie ma być także proste w obsłudze – wymiana złoża węglowego nie nastręcza wielu problemów, mając na uwadze jeszcze jeden ważny szczegół, że przy średnim stężeniu H2S na poziomie 50 ppm obliczeniowa żywotność złoża wynosi ponad 12 miesięcy.

W praktyce jest to znacznie więcej, o ile nie dochodzi w zbiorniku do zrzutu lub akumulacji ścieków o bardzo dużych stężeniach H2S przekraczających 300-400.

Adsorber ROMOLD DN 1000 filtr ze złożem z węgla aktywnego dla przepompowni

Filmy

Przykładowe realizacje