Wszystkie oferowane rozwiązania w zakresie oferowanych przez nas filtrów antyodorowych bazują przede wszystkim na zastosowaniu węgla aktywnego. Węgiel został opatentowany (nr PL/EP 1945331) do usuwania siarkowodoru z kanalizacji. Charakteryzuje się on doskonałymi parametrami w pochłanianiu związków siarki. Rozwiązanie to jest bardzo ważnym elementem walki z korozją siarczanową oraz elementem pomagającym w minimalizacji nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z kanalizacji.
Dlaczego węgiel w filtrach ROMOLD nie jest impregnowany? Ponieważ wadą każdej impregnacji jest wynikające z niej zmniejszenie zdolności adsorpcji fizycznej węgli wyjściowych. Odczynniki impregnujące częściowo pokrywają powierzchnię i w ten sposób zmniejszają lub wręcz zatykają aktywną objętość porów.
Filtry podwłazowe NOWEJ generacji FIS-600-2 oraz DES mają zastosowanie głównie w kanalizacji liniowej (studnie kanalizacyjne) oraz we wszelkiego rodzaju studniach rozprężnych z otworami włazowymi od 595 do 645 mm (wewnątrz) zarówno dla studni z tworzyw sztucznych jak i studni betonowych. Używając odrobiny terminologii medycznej jest to element bardziej LECZENIA niż zapobiegania. Główną rolą i zadaniem tego rozwiązania jest usuwanie nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji.
Filtry z odciągiem mechanicznym (adsorbery) dedykowane są głównie dla przepompowni ścieków i wydajności przepływu powietrza od 50 do 200 m3/h. Są to rozwiązania typowe, które wpisują się doskonale w tematykę PROFILAKTYKI w przypadku ograniczenia wpływu korozji siarczanowej na elementy sieci kanalizacyjnych.
Wymiana złoża weglowego
Rozwiązania są proste w instalacji oraz z późniejszej eksportacji, która polega zasadniczo na wymianie zużytego złoża węglowego. Naszą ogromną zaletą jest elastyczność i wiedza, którą nabyliśmy w praktyce. Pozwala nam ona skutecznie pomagać w dobrze efektywnych rozwiązań a także i przede wszystkim opracowywać nieszablonowe projekty dopasowane do potrzeb naszych odbiorców. W ostatnim czasie wprowadzamy na rynek także zmodyfikowane wersje naszych adsorberów z dodatkowym wyciszeniem hałasu, które mogą być z powodzeniem stosowane w strefach zamieszkałych, nie stwarzając dodatkowego dyskomfortu dla rezydentów.