BASE Infrastruktura Przyszłości

PALATANK

Poznań | 2025 (1920 x 1080 px) EN - 1

Zbiorniki PALATANK

Zbiorniki PALATANK, dostępne w wersjach jednoczęściowych oraz modułowych, pozwalają na efektywne magazynowanie dużych ilości wody przy minimalnym zajęciu przestrzeni. Wykonane z nietoksycznego polietylenu, który nie sprzyja rozwojowi glonów i jest odporny na działanie substancji chemicznych zawartych w glebie, zbiorniki te są idealnym rozwiązaniem zarówno do instalacji nadziemnych, jak i podziemnych.

System PALATANK sprawdza się doskonale w przechowywaniu wody pitnej oraz wody wykorzystywanej w celach przeciwpożarowych, w systemach myjących i nawadniających.

Zbiorniki Palatank do magazynowania wody pitnej, deszczowej, nawadniania, systemów przeciwpożarowych

RURA WLOTOWA

Rura, przez którą wpływa woda zebrana z powierzchni naziemnych. Wszechstronność zbiorników PALATANK umożliwia podłączenie do każdego rodzaju rurociągu. Zastosowanie uszczelek i tulei mocujących zapewnia szczelność hydrauliczną, co czyni produkt kompatybilnym z każdym typem projektu.

INSPEKCJA

System PALADERI oferuje szeroki wybór inspekcji, które mogą spełnić wszystkie wymagania projektowe. Inspekcje są głównie wykonywane poprzez spawanie gładkich rur HPDE DN/OD 800 mm do zbiornika, co zapewnia szerokość włazu powyżej 60 cm. Długości, średnice i liczba inspekcji są dostosowywane do potrzeb klienta.

POMPA PODNOSZĄCA

W przypadkach, gdy projekt lub warunki otoczenia wymagają potrzeby pompowania cieczy, w zbiorniku PALATANK instalowane są zanurzeniowe pompy dobrane do wymaganego ciśnienia i przepływu. W razie potrzeby komora pompy może być wykonana w odpowiednio proporcjonalnych zagłębieniach, aby umożliwić całkowite opróżnienie zbiorników.

PODPORY SIODŁOWE

Podpory siodłowe są niezbędne, jeśli zbiornik PALATANK jest instalowany naziemnie. Wykonane są poprzez spawanie odpowiednio ukształtowanych arkuszy polietylenu o różnych grubościach. Liczba i kształt podpór jest określana zgodnie z projektem i przewidywanymi obciążeniami.

Zastosowanie

Zbiorniki Palatank do magazynowania wody pitnej

Magazynowanie wody pitnej

Zbiorniki PALATANK wykorzystują właściwości polietylenu, który jest całkowicie nietoksycznym materiałem, niesprzyjającym rozwojowi glonów w płynach przechowywanych w zbiornikach, co czyni je odpowiednimi do przechowywania wody pitnej i innych substancji spożywczych. Muszą być zainstalowane pod ziemią, na głębokości co najmniej 1 metra od poziomu gruntu, aby zapewnić niezbędną izolację termiczną przechowywanej wody.

Magazynowanie wody deszczowej

Zbiorniki na wodę mogą być wykorzystywane do wielu celów i są szczególnie ważne na terenach o niskiej wilgotności, zwłaszcza latem, gdy woda staje się deficytowa. Mogą służyć do przechowywania wody pitnej na poziomie domowym, co jest przydatne w przypadku nagłych sytuacji lub przerw w dostawie wody. Zbiorniki mogą być napełniane wodą deszczową lub z studni i umieszczane na zewnątrz domu lub na przyległych terenach, gdzie mogą być używane do nawadniania ogrodów, parków lub obszarów rolniczych.

Systemy przeciwpożarowe

Podziemne lub naziemne zbiorniki PALATANK, połączone z nadziemną pompownią i stacją zwiększającą ciśnienie, tworzą kompletny system przeciwpożarowy. Zbiornik, który nadaje się do instalacji pod powierzchniami, takimi jak podjazdy, stanowi rezerwuar wody niezbędny do zapewnienia nośności budynku oraz ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia i dymu.

Systemy nawadniające

Zbiorniki PALATANK są jednoczęściowe lub modułowe, aby najlepiej dopasować się do wymagań dotyczących przestrzeni. Nadają się do instalacji naziemnej i podziemnej i mogą być wykorzystywane do akumulacji wody, która zasila systemy nawadniające. W zależności od obszarów do nawodnienia, zasilają systemy automatyczne lub manualne. System umożliwia magazynowanie i dozowanie wody w ilościach dostosowanych do potrzeb upraw. Zbiorniki PALATANK wyróżniają się nietoksycznymi właściwościami polietylenu, który zapobiega rozwojowi glonów.

W katalogu technicznym, dostępnym w sekcji „Materiały do pobrania”, znajdują się tabele wymiarów oraz szczegółowe parametry dostosowane do przepływu, powierzchni zbierania i pojemności zbiornika.

Filmy

Materiały do pobrania

Paladeri
Katalog techniczny Paladeri