BASE Infrastruktura Przyszłości

Przewiert – nowe sieci

Rury PP-HM Concept HL
Rury PP-HM Concept HL
Rury PPHM Concept HL produkcji Schoengen KG
Rury PPHM Concept HL produkcji Schoengen KG
Rury PPHM Concept HL do przewiertów i wykopu otwartego
Rury PPHM Concept HL do przewiertów i wykopu otwartego
Polipropylen PP-HM
Polipropylen PP-HM
rury-pphm

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

rury-schoengen_768

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

PPHM

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

rury-pphm-concep-hl

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

PP-HM

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

previous arrow
next arrow

Berstlining

Firma Schoengen jest wiodącym producentem rur z PP-HM na rynku Europejskim

Metoda berstliningu polega na odnawianiu kanałów z wykorzystaniem istniejącej trasy. Cechą charakterystyczną jest to, że istniejąca stara rura jest niszczona za pomocą głowic rozrywających i podczas tej samej operacji wciągana jest nowa rura o tym samym lub większym wymiarze nominalnym. W zależności od warunków można stosować różne warianty procesów i maszyn. Umożliwiają one m. in. prace od studni do studni, a nawet odnawianie kanałów, które zostały naprawione innymi metodami. Rury przeciskowe Concept-HL zostały specjalnie opracowane i dedykowane do tych metod instalacji.

Metoda berstliningu z wykorzystaniem rur PP-HM Concept HL

Przewiert pilotażowy poziomy

W zakresie bezwykopowego układania nowych przewodów kanalizacyjnych rury przeciskowe Concept-HL są stosowane do sterowanego przecisku pilotażowego poziomego, niesterowanych metod przecisków hydraulicznych oraz bezobsługowego mikrotunelowania do maksymalnej średnicy DN/OD 630 mm. Decydującą zaletą materiału jest łatwa obsługa na placu budowy, ponieważ zazwyczaj nie trzeba używać żadnych pojazdów podnośnikowych. Rozwój specjalnych wariantów technologicznych umożliwia stosowanie rur z tworzyw sztucznych w szerokim zakresie zastosowań i wymiarów. Na przykład w mniejszym zakresie średnic nominalnych z istniejących standardowych studzienek DN 1000 (w oparciu o berlińską metodę budowy) lub dla większych średnic nominalnych (np. DN / OD 560) z komór o wielkości tylko 2,0 m.

Przewiert sterowany

Metoda horyzontalnych przewiertów kierunkowych (HDD) była dotychczas stosowana głównie w zakresie bezwykopowej instalacji rurociągów ciśnieniowych w systemach ciśnieniowych (woda pitna i kanalizacja ciśnieniowa). Dzięki stale rozwijającej się technologii, metoda ta już dawno znalazła zastosowanie w dziedzinie bezwykopowego układania kanalizacji grawitacyjnych. Rury przeciskowe Concept-HL oferują specjalnie opracowane techniki połączeń dla oszczędności miejsca wprowadzania pojedynczych rur lub także dla klasycznych metod wciągania rurociągów.

Wymagania dotyczące rur

Podczas bezwykopowej renowacji lub nowej instalacji kanalizacji za pomocą tych metod zastosowane rury przeciskowe poddawane są bardzo wysokim obciążeniom. Z tego powodu wymagane są tutaj bardzo wytrzymałe rury przeciskowe o dużych grubościach ścianek. Połączenia nie mogą wystawać na zewnątrz, muszą być w stanie przyjąć duże siły wzdłużne i osiowe oraz muszą być niezawodnie szczelne nawet w trudnych warunkach montażowych. Z tego powodu rury przeciskowe Concept-HL ze zintegrowanym połączeniem rurowym odbiegają od standardowych wymiarów rur PP wg DIN EN 1852-1.

Rury PPHM Concept HL do przewiertów i wykopu otwartego

Odpowiednie rury przeciskowe Concept-HL zostały skonstruowane specjalnie do stosowania w metodach berstliningu i przewiertu sterowanego dlatego spełniają powyższe wymagania doskonale. Rury przeciskowe są dostępne z różnymi połączeniami zintegrowanymi w ściance, z możliwością zgrzewu oraz jako długie rury do zgrzewania. Rury Concept-HL, oprócz zakładowej jakości, są monitorowane przez niezależny, certyfikowany instytut badawczy i posiadają dopuszczenie Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (Deutsches Institut für Bautechnik) oraz na rynek polski KOT wydaną przez ITB Warszawa.

Przykładowe realizacje

Materiały do pobrania

Katalog rur przewiertowych i tradycyjnych Concept HL firmy Schoengen KG
Katalog rury PP-HM