BASE Infrastruktura Przyszłości

Studnie rozprężne

Filtr antyodorowy ROMOLD z weglem aktywnym
Projekt_Entsorgung_IMG_1311_bearbeitet

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

Steigstufen_Romold 26

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

ROM-Box_Baustelle-Reihe_1

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

armaturowa

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

cropped-Lager_Teisendorf_161130.jpg

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

Abfluss-Zufluss_Romold 43

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

rury-schoengen_768

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

filtr-romold-fis

BASE

INFRASTRUKTURA PRZYSZŁOŚCI

previous arrow
next arrow

Studnie rozprężne przyjazne środowisku

ROMOLD GmbH

ROMOLD jako producent jest najprawdopodobniej prekursorem we wdrażaniu studni rozprężnych z tworzyw sztucznych na rynku europejskim.
W Polsce od wielu lat zajmujemy się tą tematyką w miarę skutecznie. Tysiące sprzedanych elementów, setki zadowolonych klientów są dla nas najlepszą rekomendacją i dodatkowym paliwem, które w dalszym ciągu dają nam motywację do działania.

Studnie rozprężne ROMOLD mogą obsługiwać równocześnie dwa rurociągi tłoczne

Zalety studni rozprężnych ROMOLD

MATERIAŁ
Podstawową zaletą studni rozprężnych ROMOLD wykonanych z PE (polietylen) lub PE/PP (polietylen/polipropylen) jest to, że są technicznie doskonałą alternatywą dla materiałów tradycyjnych pod względem szeroko pojętego zabezpieczenia przed działaniem substancji chemicznych, ze szczególnym uwzględnieniem związków siarki mogących znacznie zwiększyć ryzyko wytwarzania się środowiska kwasowego.

KONSTRUKCJA
Od samego początku opieramy nasz system o rozwiązanie studni z dnem kulistym (w zasadzie półsferycznym), gdzie wylot usytuowany jest poniżej wlotu. Taka konstrukcja studni pozwala na rozprężenie ścieków w studni poprzez ruch wirowy w jej środku. Usytuowanie odpływu po stycznej do dolnej powierzchni kulistej powoduje także, że studnia po zrzucie pompowanych ścieków jest całkowicie opróżniona!

MODUŁOWOŚĆ
System ROMOLD, co do zasady jest modułowy w odróżnieniu od wielu innych oferowanych na rynku, dlatego zapewnia także duży komfort w warunkach realizacji inwestycji. W przypadku różnicy – zmian rzędnych wystarczy zamienić elementy i można montować studnię bez dodatkowych problemów.

ELASTYCZNOŚĆ
Jedna studnia rozprężna ROMOLD może obsługiwać jednocześnie kilka rurociągów tłocznych.
W razie konieczności technicznej, projektujemy i wykonujemy studnie DN 1250.
Jako jedyni posiadamy pełną gamę rozwiązań i oferujemy możliwość wykonania studni DN 1000 oraz DN 800 w wariantach dla płytkiej zabudowy.

Nasza oferta

Standardowy system studni rozprężnych ROMOLD opiera się na 3 podstawowych średnicach studni DN 625, DN 800, oraz DN 1000. Nasza filozofia mówi o tym, że studnie dobiera się zgodnie z ilością dopływających ścieków. Studnia nie ma charakteru włazowego ze względu na swoją konstrukcję.

Studnie rozprężne ROMOLD DN 625, DN 800 i DN 1000 z tworzywa
Ankieta dla studni rozprężnej ROMOLD DN 625
Ankieta SR-625

Studnia DN 625 dla maksymalnego przepływu (dopływu ścieków) ok. 23 l/s.

Zgodnie z zaleceniami ROMOLD studnie tego typu można stosować dla rurociągów tłocznych o średnicy nawet DN 160, tym samym otrzymuje się konstrukcję łatwą w montażu, a co za tym idzie dalece ekonomiczne. Studnia zajmuje bardzo mało miejsca tym samym można uniknąć dodatkowych skompilowanych prac montażowych.

Studnia rozprężna ROMOLD DN 625

Studnia DN 800 dla maksymalnego przepływu (dopływu ścieków) ok. 37 l/s

W przypadku większych rurociągów tłocznych od DN 110 do DN 200 zalecamy zastosowanie studni o średnicy DN 800, która doskonale sprawdzi się w tej aplikacji, dając dodatkowe korzyści ekonomiczne z uwagi na odporność chemiczną oraz prostą i szybką instalację.

Ankieta dla studni rozprężnej ROMOLD DN 800
Ankieta SR-800
Ankieta dla studni rozprężnej ROMOLD DN 1000
Ankieta SR-1000

Studnia DN 1000 dla maksymalnego przepływu (dopływu ścieków) ok. 115 l/s

Zasadniczo ten gabaryt studni można zastosować dla średnicy rurociągu tłocznego DN 355, lub też kilku mniejszych rurociągów tłocznych czyniąc tą studnię „węzłowym” punktem rozprężania ścieków. Podłączenia dopływów w przypadkach niestandardowych można uzgodnić bezpośrednio z nami.

Studnie >= DN 1250 dla przepływów ponad 115 l/s

W innych przypadkach, gdzie dopływ ścieków przekracza ok. 115 l/s można studnię skonstruować na bazie oferowanych przez nas elementów DN 1250, ale wtedy takie zastosowanie należałoby skonsultować z naszym działem technicznym.

Wykonania studni DN 1000 oraz DN 800 w wariantach dla płytkiej zabudowy

Z uwagi na konstrukcję klasycznej studni DN 1000 lub DN 800 (zwężka redukcyjna do średnicy DN 625) poniżej głębokości całkowitej dla DN 800 ok. 1,00 m, a dla DN 1000 ok. 1,35 m nie można jej zastosować. Należy w takich wypadkach zastosować specjalną systemową betonową płytę redukcyjną ROMOLD, która po nałożeniu bezpośrednio na element trzonowy studni (patrz instrukcja ROMOLD) dalej możliwość wykonania płytkiej zabudowy studni odpowiednio minimalnie dla średnicy DN 800 ok. 0,80 m, a dla DN 1000 ok. 0,90 m. Z naszego długoletniego doświadczenia wiemy, że przypadki w których studnie rozprężne są posadowione na głębokości ok. 1,00 – 1,10 nie należą wcale do rzadkości.

Dla komfortu użytkowania, zlecamy stosowanie w komplecie ze studniami rozprężnymi filtrów antyodorowych.
Więcej na temat filtrów antyodorowych znajdziesz TUTAJ

Filtr antyodorowy ROMOLD z weglem aktywnym

Szczegółowe informacje dotyczące wytycznych do projektowania można uzyskać kontaktując się z nami bezpośrednio.

Materiały do pobrania

Karta katalogowa studni rozprężnych ROMOLD
Katalog studnie rozprężne
Instrukcja montażu i posadowienia studni rozprężnych ROMOLD
Instrukcja montażu